8 Temmuz 2023 - Türk Rotaryenleri , ANITKABİR Ziyaretinde

8 Temmuz 2023 - Türk Rotaryenleri , ANITKABİR Ziyaretinde

HABER TARİHİ: 01 Eylül 2023
218 Kişi okudu

8 Temmuz tarihinde,  Türk Rotaryenleri, 2420, 2430 ve 2440. Bölge Guvernörleri liderliğinde; her dönem başında olduğu gibi; Ülke kurucu liderimiz Atamızın ebedi istirahatgahı Anıtkabir ziyareti ile döneme başladı.

Anıtkabir’de ne kadar güçlü ve büyük bir ailenin parçası olduğumuzu bir kez daha hissettik. UR 2440.Bölge Guvernörü Ayda Özeren’in liderliğinde, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında; Türk Rotaryenleri, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde saygı ve şükranlarımızı sunduk ve hep birlikte “ATAM, İZİNDEYİZ!” diyerek, söz verdik. Ulu önderimiz Atatürk; ‘en iyi fertler kendinden ziyade mensup olduğu toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına hayatını veren insanlardır’ demiştir ve bizler de bu bilinç içerisinde bu yıl “Kendinden önce hizmet” ilkesiyle, “Dünyaya Umut Ol’maya” çalışacağız.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, bu ulvi ziyaret, her yönüyle bizim için çok değerli bir dönem başlangıcı oldu. Günün devamında ise, Anıtkabir Müzemizi ziyaret ettik, tüm Rotaryenler birlikte öğlen yemeğinde buluştuk. Aynı akşam ise, İngiliz Büyükelçiliği’nde düzenlenen etkinliğe, seyahatini uzatabilen dostlarımız katılarak, programı sonlandırdık.

 

Ayda Özeren Guvernörümüz’ün, Ulu Önder M.Kemal Atatürk’e yazısıdır:

Atam!

Ben senin değerlerinle büyümüş,

Senin görüşlerinle zenginleşmiş,

Senin dehanla büyülenmiş bir TÜRK KADINIYIM.

Senin öğretilerini iliklerime kadar sindirmiş, gösterdiğin yolda cesaretle korkusuzca ilerleyecek bir CUMHURİYET KADINIYIM.

Atam!

Güçlülere ezilmem.

Güçsüzleri ezdirmem.

Atam!

Barışı, toprağımı, yurdumu, bayrağımı kanımın son damlasına kadar savunurum.

Ne mutlu ki başı dik bir Türk Kadınıyım!

Ne büyük gurur senin kurduğun cumhuriyetin yetiştirdiği bir Türk evladıyım.

Atam!

Sen, bize hep umut’sun !

Senin Işığın; Dünyaya umut olmak için, bizim yolumuzu hep açık tutsun.

Varlığımız; Türk Milleti’ne armağan olsun ! ”

Ayda Özeren

UR 2440.Bölge Guvernörü

 ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun